Westerbork maakt zich vanaf donderdag op voor een weekend toppadel. De vier buitenbanen van Racketclub Westerbork zijn het decor van het allereerste FIP Bronze toernooi in het Drentse land. “We proberen ons enthousiasme zoveel mogelijk aan te wakkeren en over te brengen op iedereen. Aan ons zal het in ieder geval niet liggen”, aldus Bas Prins, verantwoordelijk voor de PR van het derde FIP-toernooi in ons land.
Houten en Lelystad gingen Westerbork al voor. De deelnemers komen deze Drentse editie uit maar liefst 21 landen en van vier continenten. Van India tot Argentinië en van Frankijk, Spanje en Italië tot uiteraard Nederland. Zo zijn Marcella Koek (samen met Victoria Kurz uit Duitsland), Steffie Weterings, die de Engelse Tia Norton naast zich weet in de padelbaan en het Nederlandse duo Bo Luttikhuis/Janine Hemmes aanwezig.
Nederlandse kampioenen
Bij de heren komen onder andere de duo’s Sten Richters/Thijs Roper en de Nederlandse kampioenen Julian Prins en Youp de Kroon op de baan. De plaatsingslijst bij de mannen wordt aangevoerd door de Spanjaarden Antonio Fernandez en Pablo Garcia Rodrigo. Zij staan in de mondiale top 50.
Naast Prins bestaat de hoofdorganisatie ook uit toernooidirecteur Mark Brouwer, die de functie samen uitvoert met zijn naamgenoot Marc Brouwer. Vorig jaar waren beide Brouwers al druk met het organiseren van een P500-toernooi, dat toen helaas geen doorgang konden vinden. Daardoor ontstonden plannen voor organisatie van een FIP toernooi in 2025, waarbij de KNLTB ons heel fijn en goed heeft geholpen. Onder andere als het ging om de contacten met de FIP. Daar zijn we heel blij mee.”
Feestje
“We merken dat dit padeltoernooi heel erg leeft. In het dorp, bij de horeca en vrijwilligers. We krijgen veel hulp, organiseren nog allerlei activiteiten tijdens het toernooi en we maken er met zijn allen een feestje van. Het enige dat we niet in de hand hebben is het weer, maar de voorspellingen zien er goed uit”, schetst Prins.
Donderdag beginnen de kwalificaties bij de heren – met onder andere oud-voetballer Arjen Robben - vrijdag start het hoofdtoernooi en zaterdag stromen de vrouwen in, waarna zondag de grote finales zijn.
Grote glimlach
“We zijn dit toernooi gaan organiseren met de gedachte ‘laten we het eerst eenmalig proberen’. Wat we deze editie heel graag willen is ons enthousiasme overbrengen, zorgen voor een grote glimlach en hopen dat de KNLTB en de FIP onder de indruk zijn van het toernooi. En wie weet kunnen we dan onze ambitie om jaarlijks FIP Bronze Westerbork te organiseren, wel waarmaken.”
Livestream KNLTB TV
Voor de echte padelliefhebber is het natuurlijk niets mooier dan toppadel van dichtbij mee te maken. Toeschouwers zijn dan ook van harte welkom om gratis een kijkje te komen nemen. Wil je liever vanuit je luie stoel meekijken? Dat kan. KNLTB TV zendt tijdens de finaledag live uit vanaf het centre court.