Met ietwat gemengde gevoelens, keerde jeugdbondscoach Uriël Maarsen zondag terug van de FIP Junior World Cup. Natuurlijk, de spelers en speelsters van Oranje deden op het WK padel voor junioren in het Spaans Reus veel ervaring en indrukken op. En dat was goed voor de padelbagage, maar sportief gezien was toch wel op iets meer gerekend. “We hadden gehoopt op een plek bij de beste twaalf”, schetst Maarsen.
Terugreis
Die ranking zou namelijk directe kwalificatie voor WK in 2027 betekenen. Nu moeten beide teams dan weer kwalificeren. De jongens – bestaand uit de U14, 16 en 18 - eindigden overall op de vijftiende plek, de meisjes speelden de kwalificatie in een poule van drie landen. Alleen groepswinst telde, iets dat na het toch wel verrassende 2-1 verlies tegen Estland een lastig verhaal werd. De 3-0 zege op Noorwegen was niet genoeg voor de U14, 16 en 18, waardoor de terugreis eerder dan gepland geboekt werd.
Breekpunt
De Oranje padeljongens versloegen in hun kwalificatieronde Denemarken, Polen en Engeland. Daarmee was een plek bij de eerste zestien verzekerd. “We hadden alleen de pech dat we vervolgens in een poule met Frankrijk, Zweden en Portugal terechtkwamen. Vooral de wedstrijd tegen Portugal was een breekpunt, die verloren we net met 2-1.”
Daarna moest Nederland spelen om de plekken 9-16. Door twee nederlagen tegen Venezuela en Duitsland – allebei met 2-1 - ging Oranje de strijd aan met Ecuador, de 2-1 winst betekende plek vijftien in het WK-eindklassement.
Energie
“Tegen Portugal had het duo dat de derde wedstrijd speelde, diezelfde dag ook een zware wedstrijd gehad tijdens het koppeltoernooi. Daardoor was de energie er een beetje uit. Jammer, want er had misschien wel meer ingezeten”, concludeerde Maarsen.
De bondscoach keek niettemin positief terug op een volle en zware anderhalve padelweek. “Samen met Ivo van Dijk, damesbondcoach Milou Ettekoven en fysiektrainer Etiënne Hartevelt, de spelers én zeker ook met de aanwezige ouders, hebben we leuke momenten gehad en was er een goede sfeer.”
Meetmomenten
”Als je kijkt naar de prestaties was het niet helemaal wat we voor ogen hadden, maar we hebben een mooi proces met goede meetmomenten en waardevolle lessen achter de rug.”