WK Senioren dames 55 2022

Nederlandse seniorenvrouwen pakken historisch brons op WK Senioren Padel

De Nederlandse seniorenvrouwen hebben een bronzen medaille veroverd op het WK Senioren Padel 2026 in Buenos Aires. Op het wereldkampioenschap, dat van 11 tot en met 19 september werd gehouden in de Argentijnse hoofdstad, was Oranje in de strijd om de derde plaats met 3-1 te sterk voor België. Daarmee behaalde Nederland voor het eerst een medaille bij de vrouwen op de FIP Senior World Cup. 

De Nederlandse ploeg reisde met hoge ambities af naar Argentinië en wist die waar te maken. Onder leiding van bondscoaches Ivo van Dijk en Ruud van Hees bereikte Oranje de halve finales van het wereldkampioenschap. Daar bleek Spanje uiteindelijk te sterk, waarna Nederland zich kon opmaken voor de strijd om het brons. 

In die ontmoeting kwam België na de openingspartij nog op voorsprong, maar Nederland toonde veerkracht. Dankzij overwinningen in de categorieën 60+, 55+ en 50+ draaide Oranje de achterstand om en werd de bronzen medaille veiliggesteld. 

Voor de Nederlandse seniorenvrouwen heeft die medaille extra waarde. Tijdens de vorige editie van het WK in La Nucía eindigde Oranje als vierde en bleef een podiumplaats net buiten bereik. In Buenos Aires lukte het wel om een plek bij de beste drie landen van de wereld te veroveren.

Het WK voor seniorenteams bracht landen van over de hele wereld samen in verschillende leeftijdscategorieën. In dat internationale deelnemersveld wist Nederland zich opnieuw te meten met de wereldtop.