Vanaf de Voorjaarscompetitie 2027 breiden we het aanbod van de padelcompetitie verder uit met een nieuwe competitiesoort: Heren Vrijdag Avond. Daarnaast wordt de herencompetitie ook toegevoegd aan de AA Drink Zomercompetitie. Hiermee spelen we in op de behoeften van spelers en bouwen we verder op de positieve ervaringen met de introductie van de herencompetitie in 2026.
Wat verandert er?
Op vrijdagavond worden vanaf 2027 drie competitiesoorten aangeboden:
- Heren (HD)
- Dames (DD)
- Gemengd (D)*
De competitiesoort Heren Vrijdag Avond wordt toegevoegd aan de Voorjaars-, Zomer- en Najaarscompetitie. Daarnaast wordt het aanbod van de AA Drink Zomercompetitie uitgebreid met herencompetitiesoorten op vrijdagavond, zaterdag en zondag. Hierdoor kunnen heren ook in de zomer deelnemen aan een aparte herencompetitie. Mede hierdoor heeft de gemengde competitie gelijkwaardigere teams met verschillende geslachten.
Naast de uitbreiding van de competitiesoorten voor heren, blijven de overige competitiesoorten behouden. Ook het jeugdcompetitieaanbod met Experience Padel en Expert Padel blijft in 2027 ongewijzigd.
*Gemengd (D) betekent dat alle geslachtscombinaties in wedstrijden mogelijk zijn, niet alleen maar dame/heer tegen dame/heer.
Waarom deze uitbreiding?
In 2026 zijn de heren competitiesoorten aangeboden tijdens de voorjaar- en najaarscompetitie als pilot. Na een uitgebreide analyse is gebleken dat deze competitiesoorten goed worden gewaardeerd en bijdragen aan meer gelijkwaardige wedstrijden voor mannelijke spelers. Dit is niet ten koste gegaan van de kwaliteit van de andere competitiesoorten. Uiteraard blijft er de optie om in een gemengde variant te blijven spelen.
Daarnaast geeft een grote groep spelers aan behoefte te hebben aan een herencompetitie op vrijdagavond. Door deze competitiesoort toe te voegen, wordt er beter ingespeeld op de wensen van de spelers en ontstaat er meer keuze binnen het competitieaanbod. De uitbreiding past bovendien bij de eerder gemaakte keuze om ook op zaterdag en zondag aparte herencompetities aan te bieden.
Competitieaanbod padel 2027
Nieuwsgierig naar het totale competitieaanbod voor padel in 2027? Check dan onderstaande afbeelding:
Doe jij mee aan de AA Drink Voorjaarscompetitie 2027?
Wil jij meedoen aan deze competitie? Informeer dan bij jouw vereniging of padelcentrum naar de mogelijkheden. Competitieleiders kunnen van 4 tot en met 27 januari teams inschrijven via MijnKNLTB. Klik hier voor de speeldata.