Kan Peakz Rekre X3 de hegemonie van XNRGY bij de vrouwen doorbreken en wat kunnen we verwachten van de strijd tussen Peakz Rekre X3 en The Travel Company Breda UTPV bij de mannen? Het belooft een spectaculair slotstuk te worden van de Volvo EX30 Eredivisie, zondag in Zaltbommel, met padel van het hoogste nationale niveau op een zonovergoten dag. Mis het niet.
Met een finalist bij zowel de mannen als de vrouwen hoopt Peakz Rekre X3 een dubbelslag te slaan zoals XNRGY vorig jaar in de play-offs. UTPV is na een jaar afwezigheid terug op de finaledag.
In 2024 was het de Ulvenhoutse Tennis- en Padelvereniging die de hegemonie van Peakz bij de mannen doorbrak, maar vorig jaar ontbrak het omdat XNRGY zich meldde aan het front en de eerste landstitel veroverde. XNRGY ontbreekt ditmaal. Met een memorabele ontsnapping op de vijfde en laatste competitiedag duwde UTPV de titelverdediger naar de derde plaats en kan het zich gaan opmaken voor de strijd om het landskampioenschap.
Bij het ingaan van de laatste competitiewedstrijd wist The Travel Company Breda UTPV wat het te doen stond om de play-offs te bereiken. De ploeg uit Ulvenhout moest met 4-0 winnen van Shot en leek goed op weg met drie overtuigende zeges. “Maar het werd toch nog spannend”, zag Tom Adelaar, voorzitter van de commisie toppadel bij UTPV. “Wij wonnen die vierde partij met 7-5 in de beslissende set.”
In tegenstelling tot de andere topteams doet UTPV het met alleen maar Nederlanders. Dit jaar kwamen de jonge broers Kai en Mats Groen erbij. ''Wij hebben zes man en twee reserves, allemaal Nederlanders. We hebben er niet voor gekozen om voor geld spelers te halen”, verklaart Adelaar, die Peakz op papier de favoriet vindt. “Ons eerste koppel, Youp de Kroon/Julian Prins, kan van iedereen winnen. Die tweede pot wordt lastig en dan moeten we in de derde wedstrijd kijken wie we naast Julian of Youp gaan zetten.”
“In de competitie wonnen we met 3-1, maar toen deed Julian niet mee”, weet Lars Richters van Peakz Rekre X3. “Zondag is hij er wel bij en dat scheelt nogal. Ik denk dat het heel leuk en spannend gaat worden met padel van een hoog niveau.”
De Kroon en Prins zijn op dit moment de vaandeldragers van Nederland bij de mannen. In maart prolongeerden zij hun Nederlandse titel. Bij de vrouwen wonnen Marcella Koek en Steffie Weterings voor een vierde keer op rij. Dit duo speelde de afgelopen seizoenen voor The Padellers-Doorn, maar is verhuisd.
Leegloop
Het team dat dit seizoen door het leven gaat als The Padellers Amsterdam-Zuid zag Marcella Koek vertrekken naar Houten en Steffie Weterings, Maaike Betz en de Britse Tia Norton naar XNRGY. Zonder dit viertal kwam de verliezend finalist van de afgelopen twee edities drie punten tekort om de play-offs te bereiken.
Tactisch steekspel
Kan Peakz de hegemonie van XNRGY bij de vrouwen doorbreken? Het team met een keur aan buitenlandse en nu dus ook Nederlandse toppers won de eerste twee edities en is dit jaar wederom favoriet. Met Alba Gallardo Salvadó, Ana Varo Ramos en Natividad López Díaz heeft Peakz echter ook drie sterke Spaanse vrouwen, allen in de mondiale top 80, aangetrokken. De Nederlandse Janine Hemmes is met 8 zeges tegenover 1 nederlaag bovendien de best presterende speelster van de competitie. “Welke meiden zet je in? Zet je het beste koppel op 1, 2 of misschien wel op 3 met het risico dat die niet gespeeld wordt. Dat is een tactisch steekspel, maar ook koffiedik kijken. Je weet vantevoren toch niet wat de tegenstander gaat doen”, aldus Lars Richters, eigenaar van X3 Agency en broer van Sten, één van Neerlands beste spelers en ook dit jaar weer een belangrijke kracht voor Peakz Rekre X3.
Visitekaartje
De Volvo EX30 Eredivisie is het visitekaartje van het Nederlandse padel. De spelers die ons land vertegenwoordigen op het internationale podium treden hier op. De play-offs zijn de climax van deze competitie. Er is dit jaar gekozen voor een best-of-three om te bepalen wie zich kampioen van Nederland mag noemen.
KNLTB Padel Experience
Het belooft een mooie padeldag te worden bij Padel Bommelerwaard in Zaltbommel met naast het spektakel van de play-offs, clinics van Simon Padel en de KNLTB Padel Experience. Van 09.00 tot 12.00 uur kunnen kinderen kennismaken met padel, nieuwe skills leren en meedoen aan leuke activiteiten op en rond de baan. Dit is voor kinderen met verschillende speelsterktes. Klik hier om je in te schrijven.
Van 12.00 tot 18.00 uur verzorgen de ervaren instructeurs van Simon Padel clinics, achtereenvolgens voor jeugd, beginners, intermediates en gevorderden.
Kom kijken. De toegang is gratis. Met foodtruck, buitenbar, muziek en (Nederlandse) toppadellers belooft dit een geweldige dag te worden. Vergeet niet om je goed in te smeren.
KNLTB TV
De play-offs van de Volvo EX30 Eredivisie padel zijn op zondag 22 juni bij TopSpinPlaza in Zaltbommel en beginnen om 12.00 uur. Je kunt het ook live volgen via KNLTB TV.